Naše vybavení

Vybavení 1

Lupové brýle

Pro zpřesnění práce používáme lupové brýle, pomocí kterých dosáhneme 2,5 násobného zvětšení.

Vybavení 2

Apexlokátor

Elektronický přístroj, který pomáhá určit délku kořenového kanálku, což je pro správné provedení endodontického ošetření zubu velmi důležité. Při jeho použití pak nejsou nutné měřící rentgenové snímky.

Vybavení 6

Endomotor

Jedná se o zařízení na strojovou endodoncii. Má elektronickou kontrolu regulace otáček. Díky vnitřnímu programu kontroluje zachycení nástroje v kanálku a opačným chodem může okamžitě nástroj uvolnit. Tím zabraňuje nebezpečí jeho zalomení při ošetření. Umožňuje přesné opracování kořenových kanálků.

Vybavení 3

Ohřívač kompozit

Přístroj nahřeje kompozit na teplotu 39° C, materiál pak lépe zatéká. Cílem je redukuje stresu při vytlačování kompozita ze stříkačky a usnadňuje vrstvení materiálu. Nahřátý kompozit umí snížit riziko oddělení matrix od plniva, zvyšuje biomechanické vlastnosti materiálu a zabraňuje tvorbě bublinek.

Vybavení 4

Digitální rentgen

Moderní rentgenologické přístroje jsou velmi citlivé, aby byl pacient zatěžován co nejmenší dávkou záření. Při použití digitálního snímače tzv. radioviziografie, je tato dávka ještě menší. Navíc umožňuje zobrazení snímku přímo na obrazovku počítačového monitoru. Na snímku lze přímo provádět měření, regulovat kontrast a jiné úpravy, které u klasického snímku nejsou možné. 

Vybavení 7

Intraorální kamera

Používá se k zachycení situace v ústech pacienta. Využívá se jednak při podrobném vyšetření, ale i ke sledování jednotlivých fází léčby. Sami pak můžete zhodnotit úroveň stávajícího zubního ošetření a porovnat ho s novým stavem po dokončení léčby.

 

Vybavení 5

Dentocult

Test dentocult umí zjistit koncentraci bakterií ve slinách. Test je naprosto bezbolestný. Provádí se tak, že na spinální tyčinku odebereme vzorek slin z jazyka a vzorek zubního plaku. Ty vložíme do kultivačního media, ze kterého za 48 hodin získáme výsledek. Díky výsledkům jsme schopni navrhnout zubní péči tak,  abychom předcházeli tvorbě zubního kazu. Test je vhodný pro všechny věkové kategorie. Hodí se zejména u prenatální prevence zubního kazu těhotných žen.