Bělení zubů

Pomocí metod lze vylepšit barvy zubů až o tři odstíny. Aby nedocházelo k poškození zubů, musí probíhat správně! 

Jak mít zářivý úsměv?

  • Domácí bělení – pro tuto metodu se nejprve nutné vytvořit otisk zubů v ordinaci, podle kterého Vám pak vytvoříme průhledný plastový nosič. Do nosiče si doma budete aplikovat bělící gel. Nosič s gelem pak musíte nosit několik hodin denně, dokud nedosáhnete požadované bělosti zubů. Nevýhodou je časová náročnost a diskomfort.
  • Ordinační bělení – na toto bělení stačí jedna návštěva v ordinaci, která trvá přibližně 2 hodiny. Nejprve Vám hygienistka pomocí speciálního gelu izoluje dásně a poté aplikuje bělící gel. Bělící gel se nechá působit zhruba 20 minut, poté se odstraní a aplikuje znova. K dosažení bělícího efektu je obvykle zapotřebí aplikovat gel 2˜–3 krát.

    U obou typů bělení je nutné dodržovat tzv. „bezbarvou dietu“. Důležité je omezit barvící přísady v jídle, kávu, barevné nápoje apod.
  • Bělení jednotlivých zubů – využívá se, když je potřeba vybělit pouze jeden zubkterý změnil barvu. Často se jedná o mrtvý zub v důsledku odstranění nervu kvůli kazu nebo úrazu. Nejdříve se provede endodontické ošetření, poté se do korunkové části vloží speciální bělicí vložka, která se ponechá, dokud nedosáhneme požadované barvy.   
Bělení zubů

Důležité   

a) pravidelně si čistěte zuby
b) omezte kávu, tabák a barevné nápoje
c) metody bělení konzultujte s odborníkem
d) bělit lze pouze zdravé zuby